Tüccarlar

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
(Tüccar sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Unitbox merchant.jpgUnit merchant.png
Birim Tipi
Auto trade.pngTicaret
Gereken Mertebe
Rank05.pngSerf (5)
Gereken Araştırma
• 1. Seviye - Eğitim
• 2. Seviye - Matematik
• 1. Seviye - Tüccar Loncaları
Altın Maliyeti
Icon gold.PNGHer biri 10.
Gerekli Kaynaklar
Icon peasant.PNGHer birim 1 köylü
Birim Alanı
People unitspace icon 04.png10


Tüccarlar oyuncuların pazarda ticaret yapmasını ve kendilerinin veya diğer oyuncuların köylerine mal göndermesini sağlar. Bir tüccar oluşturulmadan önce oyuncular köylerinin içine bir pazar kurmalı ve Tüccar Loncaları araştırması yapmalıdır. Tecim araştırması yaparak oyuncu kendi parişinin dışına çıkarak Vilayet, Eyalet, Ülke ve son olarak dünya genelinde mal satabilir.

İPUCU: Her bir tüccar 10 birim alanı kullanarak diğer birlik ve birimler için daha az alan bırakır.


Temel Öğeler

Öncelikle oyuncu Tüccar Loncalarının ilk seviyesini araştırmalıdır; bu araştırma 2. Seviye Matematik araştırması yapıldığında açılır.

Köy kullanıcı arayüzünün endüstri binaları sekmesi aracılığıyla bir pazara erişebilirsiniz ve pazar köyün herhangi bir yerine yerleştirilebilir (her bir köyün ayrı pazara ihtiyacı vardır). Pazar inşa edildikten sonra oyuncu köy kullanıcı arayüzünün birimler sekmesinden tüccar oluşturabilir.

İPUCU: Araştırma ilerletilmezse pazar başına yalnızca bir tüccar oluşturulabilir.

Bir pazar ile ticaret

Pazarda alım - satım yapmak için (gerekli araştırmaları yaptığınız varsayılıyor) üstteki araç çubuğundan açılır menüye erişerek, araç çubuğundaki oklar kullanarak veya dünya haritası üzerinden köyünüzün üzerindeki sarı kalkana tıklayarak mal gönderecek köyü seçin.

Dünya haritasında ticaret yapmak istediğiniz başkente (kalkan simgesine değil) tıklayın ve ekranın sağındaki kullanıcı arayüzünde bir pazar düğmesi görüntülenecektir. Bu düğmeye tıklayarak pazarda mal satıp alabileceğiniz Mal Borsası ekranına gidebilirsiniz (en iyi fiyatı almak için diğer pazarlara da bakmanız iyi olabilir).

Bir köy ile ticaret

Kendi köylerinizden biri veya başka bir oyuncunun köyüyle ticaret yapmak için (gerekli araştırmaları yaptığınız varsayılıyor) üstteki araç çubuğundan açılır menüye erişerek, araç çubuğundaki oklar kullanarak veya dünya haritası üzerinden köyünüzün üzerindeki sarı kalkana tıklayarak mal gönderecek köyü seçin

Dünya haritasında ticaret yapmak istediğiniz köye (kalkan simgesine değil) tıklayın ve ekranın sağındaki kullanıcı arayüzünde bir Kaynak Gönder düğmesi görüntülenecektir. Bu düğmeye tıklayarak diğer köye yollamak istediğiniz malları seçebileceğiniz Köyle Ticaret ekranına gidebilirsiniz (köy size ait değilse hedef köyde bulunan mal sayıları görüntülenmez).

Arayüz

daha büyük bir sürümünü görüntülemek için resme tıklayın

Tüccar arayüzü oldukça basittir. Tüccar Loncaları araştırması yapıldıktan sonra keşif eri atı simgesiyle (köy sekmesinde bulunur) belirtilen birimler ekranı simgesine tıklayın. Buradan keşif eri, tüccar ve keşiş oluşturabilirsiniz. Premium Token oynandığında, Gelişmiş Ticaret Seçenekleri ile gözde borsalarınızla çevrenizdeki parişlerin borsalarındaki fiyatlar arasında arama yaparak en yüksek ve düşük fiyatları bulabilirsiniz.


İPUCU: Yalnızca köye bir pazar kurulması ve müsait köylünüz olması halinde tüccar oluşturabilirsiniz.

İPUCU: Tüccarların maliyeti 10 altındır ve her biri 10 birim alan kaplar.

daha büyük bir sürümünü görüntülemek için resme tıklayın

Bu, bir başkentte pazar seçimi yapıldıktan sonra görüntülenen mal borsası ekranıdır. Buradan şunlar yapılabilir:
  • Mal borsasında mevcut ise, mal satın alınabilir.
  • Köyünüzde mevcutsa, mal borsasına mal satılabilir.

İPUCU: Yalnızca nakliye aracını tam olarak doldurabilmeniz halinde mal alım/satımı yapabilirsiniz. Örneğin, 1000 taş, 500 elma, 5 yay.

İPUCU: Diğer mal borsalarını seçmek, mal satıp almak için en iyi fiyatı bulmanızı sağlar.

İPUCU: Yıldız ikonuna tıklayarak borsaları gözde borsanız yapabilirsiniz, ya da çöp kutusu ikonuna tıklayarak listenizden silebilirsiniz.

İPUCU: Kaynak ekranının üstündeki dört simgeden birini seçerek kaynak kategorilerini değiştirin.

daha büyük bir sürümünü görüntülemek için resme tıklayın

Bu, kendinize ait veya başka bir oyuncuya ait köy seçimi yapıldıktan sonra görüntülenen köyle ticaret ekranıdır. Yeterli malınız olması koşuluyla şunları yapabilirsiniz:
  • Kendinize ait başka bir köy mal yollayabilirsiniz.
  • Durumu dikkate alınmaksızın herhangi bir oyuncunun köyüne mal yollayabilirsiniz.

İPUCU: Diğer köylere yarım dolu nakliye aracı göndermek mümkündür.

Araştırma

Tüccar Loncaları araştırması yapmak tüccar oluşturmanızı ve parişiniz içinde ticaret yapmanızı sağlar. Araştırmayı ilerletmek köyünüze inşa ettiğiniz her bir pazarda daha fazla tüccar kullanabilmenizi sağlar. En yüksek seviyede, pazar başına beş (5) tüccara sahip olabilirsiniz.

Tecim araştırması 1. Seviyede vilayet içinde, 2. Seviyede eyalet içinde, 3. Seviyede ülke içinde ve son olarak 4. Seviyede dünya içinde mal alıp satabilmenizi sağlar.

Kartlar

Kartın Adı Açıklama
Teslimat tamam Bir sonraki teslimat anında tamamlanır.
Anlaşma tamam Bir sonraki ticaret anında tamamlanır.
Tüccar Tüccarlar kaleye gelir.
Ticari karavanlar Tüccarlar seferlerinde mal borsalarına daha fazla mal taşıyabilir.
At arabaları Tüccarlar harita üzerinde daha hızlı hareket eder.
Köylüler Seçtiğiniz bir köye yeni köylüler gelir. Bu köylüler yeterli altın ve birim alana sahip olmanız halinde tüccara çevrilebilir.