S.S.S.:Savunma

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Bana saldırılmasından endişeliyim. Kendimi nasıl savunabilirim?

Kale savunmaları bir kale inşa etmenizi ve savunma birlikleri konuşlandırmanızı sağlar.

Neden kalemi duvarlarla çeviremiyorum?

Girişler


Kale duvarlarında kaleye giriş ve çıkışı sağlayan bir boşluk olmalıdır. Bu boşluk bir girişle doldurulabilir. Bir giriş inşa ederek kalenize giriş çıkışı sağlayabilir ve kalenizin etrafını tamamen çevirebilirsiniz. Fare tekerleğini kullanarak veya boşluk tuşuna basarak girişi döndürebilirsiniz. Aksi halde bir duvarın üzerine yerleştirildiğinde otomatik olarak doğru yönü bulur.

Nasıl daha iyi savunma araçlarına erişebilirim?

Kale Yapısı dalında araştırmak yapmak savunmanızı geliştirirken, Savunma alanında yapacağınız araştırmalar yeni savunma yapılarına erişmenizi sağlar.

Kızgın yağ nasıl kullanılır?

Kızgın yağ çanakları


Kalenize kızgın yağ çanakları koymak için bir dökümcü inşa etmeniz gereklidir. Dökümcü, demir aracılığıyla inşa edilebilir ve Askeri, Savunma araştırmaları yapılarak erişilebilir olur. İnşası tamamlanan her bir dökümcü, kale duvarlarına beş kızgın yağ çanağı koymanızı sağlar. Bu çanakların her biri zift gerektirir. Dökümcüleri işletmek için birlik gerekmez.Hendekler nasıl çalışır?

Hendekli Kale


Kale ekranını açıp ekranın sağındaki savunma kutusundan ek savunma araçları alanına giderek hendek yerleştirebilirsiniz. Her bir hendek 20 altın karşılığında yerleştirilir. Bir kerede büyük hendek grupları yerleştirmek için sol tıklayıp sürükleyin.

İPUCU: Surlarda olduğu gibi kalenizi tamamen hendeklerle çevreleyemezsiniz.

İPUCU: Düşman birlikleri bir hendeğe çarptığında geçebilmek için onu kazmak zorunda kalır.
Neden yalnızca 20 savunma birliği konuşlandırabiliyorum?

Muhafız Koğuşu


Savunma birliklerinin sayısını arttırabilmek için öncelikle Savunma alanında araştırılma yapıldıktan sonra muhafız koğuşları inşa edebilirsiniz.

Gelişmiş Muhafız Koğuşları kartı kullanımda değilken, her bir muhafız koğuşu 10 birliği barındırır ve her bir köy kalesinde en fazla 400 birlik barındırılabilir.


Savunma birliklerini nasıl kalemden kaldırırım?

Birlikleri evine yolla.


Kaldırmak istediğiniz birliğe tıkladıktan sonra mavi renkli evine gönder düğmesine tıklayın.

Nasıl birden fazla birlik seçebilirim?

Birlikeri bir seçim kutusu içine sürüklemek için artı işareti belirene kadar farenin sol düğmesini veya CTRL tuşunu basılı tutun.

Destek birlikleri de nedir?

Savunmalarına yardım etmek amacıyla diğer köylere destek yollayabilirsiniz. Ne var ki, destek birlikleri sizin maksimum savunma birliği sınırınızı etkileyecektir. Kalenizde konuşlu herhangi bir destek birimi, oyuncunun askeri araştırma seviyesine bağlı olarak otomatik olarak geliştirilecektir.

Kale Yapısı araştırması ne işe yarar?

İç kaleden, düşman birliklerine açılan ateş oranını arttırır. En yüksek Kale Yapısı seviyesine gelindiğinde, iç kale korkunç bir silaha dönüşür.