Posta

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Tab mail.png

Stronghold Kingdoms, oyun dünyasındaki diğer oyuncularla doğrudan iletişim kurabilmek için bir oyun içi posta sistemine sahiptir. Oyuncular, Stronghold Kingdoms arayüzünün sağ üstündeki zarf simgesine tıklayarak diledikleri anda posta işlevine erişebilir. Yeni posta geldiğinde zarf simgesi yanıp söner.

Oyuncular ayrıca, posta arayüzünün üstünde iki simge görür.

Mail popout.jpg Bu simgeye tıklamak, ayrı açılır bir pencerede posta arayüzünü açarak sürekli görüntüleyebilmenizi sağlar.
Mail close.jpg Bu simgeye tıklamak posta arayüzünü kapatır.
Filterbyusername.png Bu ikona tıklamak girilen oyuncu adını içeren postaları arar.
Mbu.jpg Bu ikona tıklamak engellediğiniz oyuncuları gösterir. Engeli kaldırabilirsiniz ve Gelişmiş Engellemeyi açabilirsiniz. Bu, engellenen kullanıcı adlarını içeren tüm postaları engeller.
Posta Listesi ekranı

Posta Listesi Ekranı[düzenle | kaynağı değiştir]

Posta arayüzü açılırken ilk ekran, tüm posta konularının ve klasörlerinin bir listesini gösterir. En soldaki sütun, yeni klasör oluşturma düğmesinin yanı sıra, oyuncuların klasörlerini gösterir. Ortadaki sütun, bir oyuncunun aldığı tüm posta konularını gösterir. İçinde okunmamış mesaj olan konular kalın olur. Sağ tarafta ise çeşitli seçenekler bulunur:

Yeni Posta Bir veya birkaç oyuncuya yeni bir posta yazmak için buna tıklayın.
Seçilen posta konusunu açmak için buna tıklayın.
Okunmamış Olarak İşaretle Seçilen posta konusunu okunmamış olarak işaretlemek için buna tıklayın. Bu, konunun altındaki tüm postaları okunmamış olarak işaretler.
Okunmuş Olarak İşaretle Seçilen posta konusunu okunmuş olarak işaretlemek için buna tıklayın. Bu, konunun altındaki tüm postaları okunmuş olarak işaretler.
Bu Konuyu Taşı Seçilen konuyu başka bir klasöre taşır.
Konuyu Sil Seçilen konuyu ve içindeki tüm postaları siler. Silinen öğeler geri yüklenemez.
Posta konusu ekranı

Posta Konusu[düzenle | kaynağı değiştir]

Bir konu açıldığında, seçilen posta konusundaki tüm postalar soldaki sütunda görüntülenir. Okunmamış postalar kalın ile gösterilir. Konudaki bir postaya tıklamak, sağ tarafta görüntüler. Arayüzün sağ tarafında çeşitli seçenekler bulunur:

Posta Listesine Geri Dön Posta Listesi ekranına geri döner.
Konuya Yanıt Ver Posta konusundaki tüm kullanıcılara yanıt verir.
Konuyu İlet Konuyu diğer kullanıcılara iletir.
Bu Kullanıcıyı Engelle O anda seçili postayı gönderen kullanıcıyı engeller. Düğmeye tıklamak ayrıca engelli kullanıcıların yönetim ekranını açar ve buradan dilediğinizde kullanıcıların üzerindeki engeli kaldırabilirsiniz.
Bu Postayı Rapor Et Bu Postayı Stronghold Kingdoms yönetimine rapor et. Yalnızca, seçilen posta rahatsızlık verici bir yapıdaysa kullanılmalıdır. Rahatsızlık verici; küfür ve hakaret içerikli mesajları kapsar. Bunun dışındaki konularda kullanılmamalıdır. Önemsiz konuların rapor edilmesi halinde ceza verilecektir.

Not: Tüm oyuncular postayla gelen bir konu başlığı olarak Duyuruları (Başkent Liderlerinden) alacaktır. Ne var ki diğer postaların aksine, bunlara yanıt verilemeyecek ve yalnızca bildiri görevi göreceklerdir.

Yeni Posta ekranı

Posta Yazma[düzenle | kaynağı değiştir]

Yeni bir posta yazarken oyuncuların önünde yeni bir ekran açılır. Sol tarafta, postayı alacak tüm oyuncular görüntülenir. Üstlerine tıklayıp pencerenin altındaki "Kaldır" düğmesine tıklayarak alıcı listesinden dilediğiniz kullanıcıyı çıkarabilirsiniz (bir konuya yanıt verirken bu işlev kullanılamaz). Ekranın üstünde, posta için konu satırı bulunur. Ana pencere bölümü, postanın içeriğini yazma amaçlıdır. Arayüzün sağında, kullanıcılara alıcı eklemek için birçok seçenek sunulur:

Posta Listesine Geri Dön Posta Listesi ekranına geri döner.
Mail search.jpg Kullanıcı adına göre dünyada kullanıcı ara.
Mail history.jpg Son posta gönderilen kullanıcıların bir listesini görüntüle.
Mail favourites.jpg Favorilere eklenen tüm kullanıcıların bir listesini görüntüle.
Mail groups.jpg İhtilafınızla ilişkili diğer oyuncuları burada bulabilirsiniz, bu oyuncular listeye otomatik olarak eklenirler. Müttefik olarak etiketlediğiniz oyuncular da burada bulunabilir.
Favorilerden/Favorilere Silme/Ekleme Seçilen bir kullanıcıyı favorilere ekler. Favoriler görüntülenirken, düğme seçilen kullanıcıyı favorilerden Silme düğmesiyle değiştirilir.
Ekle Seçilen kullanıcıyı, o postaya alıcı olarak ekler.

Ekran, yeni bir posta oluşturma veya bir posta konusunu iletme ekranıyla aynıdır. Ne var ki, bir posta konusuna yanıt verirken kullanıcılar yalnızca yanıt yazabilir, gönderebilir veya Posta Listesi ekranına geri dönebilir.