Define Kaleleri

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Define Kaleleri – Parişlerde rasgele ortaya çıkan bir AI çeşididir. Diğer AI kalelerinin aksine, Define kaleleri başkalarına saldırmaz ve tüm define sandıkları bittiğinde ya da 7 gün sonra yok olur. Aynı zamanda normal AI kalelerinin aksine, amaç düşman birliklerini öldürmek ya da iç kaleye ulaşmak değil, birliklerinizi stratejik ve dikkatli bir şekilde yerleştirerek kalede gömülü define sandıklarını ortaya çıkarmaktır. Define Kaleleri oyunculara eşsiz bulmacalar sunarak oyun içinde değerli ödüller kazanma şansı verir. Sandığı ortaya çıkarmak oyunculara Define Çark Turu kazandırır. Define Çarkları 5 seviyeden oluşur. Zorluk derecesi yüksek olan kalelerde daha yüksek seviyedeki bir tur ile ödüllendirilmeniz daha olasıdır. Bir oyuncu bir Define Kalesine saldırdığında, o oyun dünyasında herhangi bir Define Kalesine 24 saat içinde tekrar saldıramaz.

Treasure castle tiers.png

Define Sandıkları[düzenle | kaynağı değiştir]

Oyuncuların görebildiği Define Sandıkları Treasure chest.png yerin altındadır ve birlikleriniz onları ancak tam bitişiklerindeki alandan geçerken fark edebilirler. Eğer saldıran birlikler bir Define Sandığının üzerinden geçmezlerse, her zaman olduğu gibi iç kaleye yönelirler ve bu durumda oyuncu bu saldırıdan herhangi bir ödül kazanmaz.

Ödüller[düzenle | kaynağı değiştir]

Bir Define Kalesine saldırıp bir Define Sandığı ele geçirmek size belirli bir seviyede çark turu kazanma şansı sunar. Oyuncu, birlikleri bir sandığa denk geldiğinde bu birden beşe değişebilen seviyedeki turlardan birini kazanır.

Treasure Castle Rewards.png

Eğer bir Define Kalesine saldırınız başarıyla sonuçlanırsa, kazandığınız çark turunun seviyesi saldırı raporunda görünür.

Treasure Castle good report.png

Raporda görüldüğü gibi, bu çark turlarına dünya haritasındaki çark turu ikonunun üzerine tıklayarak erişebilirsiniz.

İPUCU: Diğer AI’lerin aksine iç kaleye ulaşmak bu kaleleri yok etmez. Define Kaleleri sadece tüm sandıklar alındığında yok olur. Define Kaleleri yok edildiğinde herhangi bir onur elde edilmez.

İPUCU: Define Kaleleri 7 gün sonra haritadan silinir.

İPUCU: Define kalelerine sadece oyuncu köylerinden saldırılabilir, başkentlerden saldırılamaz.