Birim alan

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
(Birim alanı sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Birim alanı, bir oyuncunun köyünde bulunan toplam Birlik ve Birim sayısına göre hesaplanır. Tüm birlikler ve keşif erleri bir birim alanı kaplar. Keşişlerin her biri 25 birim alanı alırken, her bir Tüccar on birim alanı kaplar. Her bir köy en fazla 500 birim alanına sahiptir. Bu değer, yalnızca izin verilen birlik sayısını etkileyen Komuta araştırmasından bağımsızdır.

Her bir köyde en fazla 500 birim edinmek mümkündür. Birimler birlikler, keşif erleri, tüccarlar ve keşişlerden ibarettir. Her bir birim türü maksimum 500 birim alandan farklı birim alanlar kullanır:

Birim Kullanılan birim alanı
Asker, Mancınık, Kumandan 1
Keşif Eri 1
Tüccar 10
Keşiş 25

Örneğin hiç keşif eri, tüccar veya keşişe sahip olmadan en fazla 500 birlikten oluşan bir ordu kurabilirsiniz. Ancak köyünüzde sekiz (8) keşif eri (8 birim alanı) artı 10 tüccar (10 x 10 birim alanı = 100) bulunuyorsa 108 birim alanını kullanmış olacağınızdan diğer birimler için yalnızca 392 birim alanı kalır. Bu maksimum ordu boyutunuzun 392 birlikten oluşabileceği anlamına gelir (keşiş bulundurmama kararı almanız halinde, aksi halde birlikler için daha az birim alanınız kalacaktır).

İPUCU: Vasala sahip olmak farklı noktalarda 500 birlik bulundurabileceğiniz anlamına gelir. Daha fazla bilgi için lütfen Vasallar ve Süzerenler bölümüne bakın.

İPUCU: Bir Paralı Asker kartı oynamak maksimum birim alanınızı geçici olarak aşmanızı sağlamasına rağmen, maksimum ordu boyutunuzu aşmanıza izin vermez. Herhangi bir birim köye geri döndüğünde paralı asker kartı oynandığından kendisi için boş alan yoksa, o birim kaybedilir.