Binalar Kale:Tahta Yapılar

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bina Resim Açıklama
Tahta Surlar Wooden wall.png En temel savunma yapısı olup zayıftırlar ve kolaylıkla yok edilebilirler; ancak saldıran birliklerin hızını yavaşlatacaklardır. Tahta surların üzerine birlik yerleştirilemez ve bir kalenin etrafını tamamen çevirmek için bir giriş gereklidir. Köy kalenize tahta surlar inşa edebilmek için Tahkimat araştırmasının tamamlanması gereklidir. Pariş kalenize tahta surlar inşa edebilmek için bir Mimarlar Loncası gereklidir. Tahta sur inşasında stok sahasında bulunan ağaçlar kullanılır. 1 birim tahta surun temel maliyeti 20 Ağaçtır.
Ahşap Sur Bloğu Wooden wall block.png Ahşap surlar ayrıca dikdörtgen olarak konumlandırılabilir. Böylelikle daha büyük surlu alanlar oluşturabilir ve yapılar arasında kalan boşlukları doldurabilirsiniz. Yerleştirdiğiniz esnada duvar kırmızıya dönerse bu surun kalenin etrafını hiç boşluk bırakmadan tamamen çevirdiği anlamına gelir.
Tahta Geçit Wooden gatehouse.png Tahta geçitler, savunmadaki birliklerin çıkıp surların dışındaki birliklere saldırmasını sağlar. Bir geçit olmadan surla veya hendekle kalenin etrafı tamamen çevrilemez. İç kaleye giden bir yol olmak zorundadır ve geçitler bu yol görevini görür. Birden fazla geçit inşa edilebilir. Köy kalenize tahta geçitler inşa edebilmek için Tahkimat araştırmasının tamamlanması gereklidir. Pariş kalenize tahta geçitler inşa edebilmek için bir Mimarlar Loncası gereklidir. Tahta geçit inşasında stok sahasında bulunan ağaçlar kullanılır. Bir Tahta Geçidin temel maliyeti 200 Ağaçtır.
Tahta Platform Wooden platform.png Tahta plaftormlar hafif bir savunma avantajı sağlayarak üstlerine okçu yerleştirmenizi sağlar. Köy kalenize tahta platformlar inşa etmek için uygun seviyedeTahkimat araştırması yapılmalıdır. Pariş kalenize tahta platformlar inşa edebilmek için bir Mimarlar Loncası gereklidir. Tahta platform inşasında stok sahasında bulunan ağaçlar kullanılır. Bir Tahta Platformun temel maliyeti 200 Ağaçtır.