Binalar Kale:Taş Yapılar

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bina Resim Açıklama
Taş Surlar Stone wall.png Taş surlar, tahta surlardan çok daha güçlüdür ve platform inşa etmeye gerek kalmadan üstlerine okçu konuşlandırılabilir. Bir kalenin etrafını tamamen çevirmek için bir geçit (ahşap veya taş) gereklidir. Sur inşa etmek için stok sahasından taş gereklidir. Bir kare Taş Surun temel maliyeti 100 Taştır.

Bir köy kalesine taş sur inşa etmek için 3. Seviye Tahkimat araştırması yapılmalıdır.

Bir başkent kalesine taş sur inşa etmek için Mimarlar Loncası inşa edilmelidir.

Taş Sur Bloğu Stone wall block.png Taş surlar ayrıca dikdörtgen olarak konumlandırılabilir. Böylelikle daha büyük surlu alanlar oluşturabilir ve yapılar arasında kalan boşlukları doldurabilirsiniz. Yerleştirdiğiniz esnada duvar kırmızıya dönerse bu surun kalenin etrafını hiç boşluk bırakmadan tamamen çevirdiği anlamına gelir.
Gözetleme Kulesi Stone tower1.png En küçük taş kule türü olan gözetleme kulesi taş surlara göre daha güçlüdür ve tüm kulelerde olduğu gibi kara birlikleri tarafından doğrudan saldırılamaz. Bir gözetleme kulesine en fazla dört (4) okçu konuşlandırılabilir. Gözetleme kulesi inşa etmek için stok sahasından taş gereklidir. Bir Gözetleme Kulesinin temel maliyeti 300 Taştır.

Bir köy kalesine gözetleme kulesi inşa etmek için 4. Seviye Tahkimat araştırması yapılmalıdır.

Bir başkent kalesine gözetleme kulesi inşa etmek için Mimarlar Loncası geliştirilmelidir.

İPUCU: Taş kuleler diğer taş kulelere veya geçitlere bitişik olarak inşa edilemez. Aralarında bir sur parçası olmalıdır.

Küçük Kule Stone tower2.png Bir miktar daha büyük olan küçük kule taş surlara ve gözetleme kulelerine göre daha güçlüdür ve tüm kulelerde olduğu gibi kara birlikleri tarafından doğrudan saldırılamaz. Bir küçük kuleye en fazla dokuz (9) okçu konuşlandırılabilir. Küçük kule inşa etmek için stok sahasından taş gereklidir. Bir Küçük Kulenin temel maliyeti 800 Taştır.

Bir köy kalesine küçük kule inşa etmek için 5. Seviye Tahkimat araştırması yapılmalıdır.

Bir başkent kalesine küçük kule inşa etmek için Mimarlar Loncası geliştirilmelidir.

İPUCU: Taş kuleler diğer taş kulelere veya geçitlere bitişik olarak inşa edilemez. Aralarında bir sur parçası olmalıdır.

Taş Geçit Stone gatehouse.png Geçitler, savunmadaki birliklerin çıkıp surların dışındaki birliklere saldırmasını sağlar. Bir geçit olmadan surla veya hendekle kalenin etrafı tamamen çevrilemez. İç kaleye giden bir yol olmak zorundadır ve geçitler bu yol görevini görür. Birden fazla geçit inşa edilebilir. Taş Geçit inşa etmek için stok sahasından taş gereklidir. Bir Taş Geçidin temel maliyeti 500 Taştır.

Bir köy kalesine taş geçit inşa etmek için 6. Seviye Tahkimat araştırması yapılmalıdır.

Bir başkent kalesine taş geçit inşa etmek için Mimarlar Loncası geliştirilmelidir.

Büyük Kule Stone tower3.png En büyük ikinci kule taş surlara ve gözetleme kulelerine göre daha güçlüdür ve tüm kulelerde olduğu gibi kara birlikleri tarafından doğrudan saldırılamaz. Bir büyük kuleye en fazla on altı (16) okçu konuşlandırılabilir. Büyük kule inşa etmek için stok sahasından taş gereklidir. Bir Büyük Kulenin temel maliyeti 1,500 taştır.

Bir köy kalesine büyük kule inşa etmek için 7. Seviye Tahkimat araştırması yapılmalıdır.

Bir başkent kalesine büyük kule inşa etmek için Mimarlar Loncası geliştirilmelidir.

İPUCU: Taş kuleler diğer taş kulelere veya geçitlere bitişik olarak inşa edilemez. Aralarında bir sur parçası olmalıdır.

Dev Kule Stone tower4.png En büyük kule taş surlara ve gözetleme kulelerine göre daha güçlüdür ve tüm kulelerde olduğu gibi kara birlikleri tarafından doğrudan saldırılamaz. Bir dev kuleye en fazla on yirmi beş (25) okçu konuşlandırılabilir. Dev kule inşa etmek için stok sahasından taş gereklidir. Bir Dev Kulenin temel maliyeti 2,500 taştır.

Bir köy kalesine dev kule inşa etmek için 8. Seviye Tahkimat araştırması yapılmalıdır.

Bir başkent kalesine dev kule inşa etmek için Mimarlar Loncası geliştirilmelidir.

İPUCU: Taş kuleler diğer taş kulelere veya geçitlere bitişik olarak inşa edilemez. Aralarında bir sur parçası olmalıdır.