Binalar Başkent:Ordu Yapıları

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kışlalar[düzenle | kaynağı değiştir]

Barracks.png
Kışlalar başkentin ordusunun boyutunu arttırır. Her bir kışla birlik sınırı 25 birim arttırır. Kışlalar geliştirilemez. İlk inşa maliyeti 500 altındır.

Köylü Askere Çağrı Merkezi[düzenle | kaynağı değiştir]

Peasant Conscription Hall .png
Köylü Askere Çağrı merkezi birinci seviyeye yükseltildikten sonra başkentte Silahlı Köylüler edinebilmeyi sağlar. Bu binayı geliştirmek için kaynak gereklidir ve Silahlı Köylülerin sağlık puanlarını yükseltir. İlk inşa maliyeti 100 altın ve 1 Flamadır.

Okçu Poligonu[düzenle | kaynağı değiştir]

Archy Range.png
Okçu Poligonu birinci seviyeye yükseltildikten sonra başkentte Okçular edinebilmeyi sağlar. Bu binayı geliştirmek için gıda gereklidir ve Okçuların sağlık puanlarını yükseltir. İlk inşa maliyeti 500 altın ve 2 Flamadır.

Mızraklı Asker Talim Alanı[düzenle | kaynağı değiştir]

Pikemans Drill Yard.png
Mızraklı Asker Talim Alanı birinci seviyeye yükseltildikten sonra başkentte Mızraklı Asker edinebilmeyi sağlar. Bu binayı geliştirmek için silah gereklidir ve Mızraklı Askerlerin sağlık puanlarını yükseltir. İlk inşa maliyeti 1,500 altın ve 3 Flamadır.

Muharebe Alanı[düzenle | kaynağı değiştir]

Combat Arena.png
Muharebe Alanı birinci seviyeye yükseltildikten sonra başkentte Kılıçlı Asker edinebilmeyi sağlar. Bu binayı geliştirmek için silah gereklidir ve Kılıçlı Askerlerin sağlık puanlarını yükseltir. İlk inşa maliyeti 2,000 altın ve 5 Flamadır.

Kuşatma Mühendisleri Loncası[düzenle | kaynağı değiştir]

Siege engineers guilde.png
Kuşatma Mühendisleri Loncası birinci seviyeye yükseltildikten sonra başkentte Mancınık edinebilmeyi sağlar. Bu binayı geliştirmek için ziyafet malzemeleri gereklidir ve Mancınıkların ateş oranını yükseltir. İlk inşa maliyeti 4,000 altın ve 8 Flamadır.

Askeri Okul[düzenle | kaynağı değiştir]

Military School.png
Askeri Okul, kalelere inşa edilebilen bir savunma yapısı olan Havan binasını açar. Havan, parişteki Askeri Okul Birinci Seviye 1'ye yükseltildiğinde kalelere yerleştirilerek kullanılabilir. Askeri Okul'un ilk inşa maliyeti 4,000 Altın ve 5 Flamadır.

Takviye Deposu[düzenle | kaynağı değiştir]

Supply depot.png
Takviye Deposu, pariş başkentinden yollanan orduların hızını küçük oranda arttırır. Bina geliştirilemez; ancak bu türde 20 bina inşa edilebilir. İlk inşa maliyeti 500 altındır.