Araştırma:Askeri

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Askeri araştırma ağacı

Açıklama[düzenle | kaynağı değiştir]

Military.png Askeri araştırma ağacı kaleleriniz, ordularınız ve keşif erlerinizde geliştirmeler yapmanızı sağlar.

Kale Yapısı[düzenle | kaynağı değiştir]

Castellation.png Kale Yapısı iç kalenizin seviyesini yükseltir. İç kaleden düşmanlara ok atma hızını yükselterek kaleniz için temel savunma sağlar. Her bir araştırma seviyesi oyuncunun bir öncekinden daha yüksek bir mertebede olmasını gerektirir ve Tahkimat, Mahzenler, Savunma, İnşaat ve Son Süvari araştırma dallarını açar.

Tahkimat[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Fortification.png Tahkimat oyuncunun kalesinin çevresinde daha iyi savunma inşa etmek amacıyla kullanılabilen yeni kale yapılarına erişmeyi sağlar. Bu yapılar arasında; Tahta Surlar, Tahta Geçit, Tahta Platformlar, Taş Surlar, Gözetleme Kuleleri, Küçük Kuleler, Geçitler, Büyük Kuleler ve Dev Kuleler bulunur. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir.

Mahzenler[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Vaults.png Mahzenler yağmalama süresini arttırarak bir yağmalama saldırısında düşmanın mallarınızı bulmak için daha fazla zaman harcamasını sağlar ve bu sayede, oyuncunun okçuları tarafından düşman rahatlıkla mağlup edilebilir. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir.

Savunma[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Defences.png Savunma duvarlardaki ve kulelerdeki okçuların korunmasını arttırır ve ayrıca diğer savunma teknolojilerine erişmeyi sağlar. Bu teknolojiler arasında; Muhafız Koğuşları, Ölüm Çukurları, Tahta Muhafız Koğuşları, Yağ Dökümcüleri ve Yağ Kazanları, Hendek, Taş Muhafız Koğuşları ve Demir Perdeli Muhafız Koğuşları bulunur. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir.

Diplomasi[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Diplomacy.png Diplomasi karşılanan düşman AI saldırılarını durdurma şansını arttırır. En yüksek durdurma şansı %50'dir. Bu araştırma 5. Mertebe'de başlatılabilir.

İnşaat[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Construction.png İnşaat tüm kale yapılarının dikildiği hızı arttırır. İnşa hızı her bir araştırma seviyesiyle birlikte artar. Bu araştırma 11. Mertebe'de başlatılabilir.


Son Süvari[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Sally forth.png Son Süvari saldıran birliklere karşı savunma yapmak üzere iç kalenizden bir süvarinin hücuma geçmesini sağlar. Bu araştırmanın diğer kademelerini tamamlamak hücuma geçen süvari sayısını arttırır. Bu araştırma 12. Mertebe'de başlatılabilir.

Komuta[düzenle | kaynağı değiştir]

Command.png Komuta en fazla 500 birliğe kadar olmak üzere tek bir köyde kurulabilecek maksimum ordu boyunu artırır. Bu araştırma ayrıca Askere Çağrı, Uzun Yay, Mızrak, Kılıç, Mancınık, Kumandan ve Taktik araştırma dallarına erişmeyi sağlar. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir.

Askere Çağrı[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Conscription.png Askere Çağrı kışlalardan silahlı köylü almanızı sağlar. Araştırmayı ilerletmek sağlık puanlarını yükseltir. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir.

Uzun Yay[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Longbow.png Uzun Yay kışlalardan okçu almanızı sağlar. Araştırmayı ilerletmek sağlık puanlarını yükseltir. Bu araştırma 6. Mertebede başlatılabilir.

Mızrak[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Pike.png Mızrak kışlalardan mızraklı asker almanızı sağlar. Araştırmayı ilerletmek sağlık puanlarını yükseltir. Bu araştırma 11. Mertebe'de başlatılabilir.

Kılıç[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Sword.png Kılıç kışlalardan kılıçlı asker almanızı sağlar. Araştırmayı ilerletmek sağlık puanlarını yükseltir. Bu araştırma 13. Mertebe'de başlatılabilir.

Mancınık[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Catapult r.png Mancınık kışlalardan mancınık almanızı sağlar. Araştırmayı ilerletmek ateş oranlarını yükseltir. Bu araştırma 15. Mertebe'de başlatılabilir.

Keşif Erleri[düzenle | kaynağı değiştir]

Scouts.png Keşif Erleri birim ekranından edinilebilen keşif erlerine erişim sağlar ve ayrıca Zula Keşfi ve Binicilik araştırma dallarına erişim sağlar. Bu araştırmanın diğer kademelerini tamamlamak keşif eri sayısını en fazla sekize (8) kadar arttırır. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılıp, her bir araştırma kademesi oyuncunun öncekinden daha yüksek bir mertebede olmasını gerektirir.

Mal Keşfi[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Foraging.png Zula keşfi keşif erlerinin kaynak zulalarından köye getirebileceği mal miktarını arttırır. Bu araştırma, birinci seviye Keşif Erleri araştırması tamamlandıktan sonra 1. Mertebede başlatılabilir.

Binicilik[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Horsemanship.png Binicilik keşif erlerinin harita üzerindeki hareket hızını arttırır. Bu araştırma, ikinci seviye Keşif Erleri araştırması tamamlandıktan sonra 3. Mertebede başlatılabilir.

Yağmalama[düzenle | kaynağı değiştir]

Pillage.png Yağmalama diğer köylere saldırılarak elde edilebilen mal miktarını arttırır. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir. Ayrıca Tahrip Etme araştırmasına erişmeyi sağlar.

Tahrip Etme[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Ransacking.png Tahrip Etme diğer köylere saldırılarak tahrip edilebilen bina sayısını en fazla sekize kadar arttırır. Bu araştırma, birinci seviye Yağmalama araştırması tamamlandıktan sonra 1. Mertebede başlatılabilir.

Cebri Yürüyüş[düzenle | kaynağı değiştir]

Forced march.png Cebri Yürüyüş orduların Dünya Haritası üzerindeki hareket hızını arttırır. Bu araştırma 1. Mertebe'de başlatılabilir.

Liderlik[düzenle | kaynağı değiştir]

Leadership.png Liderlik oyuncuların sahip olduğu köy sayısını arttırmasını sağlar. Bu araştırma 12. mertebede başlatılabilir ve 23. mertebede sona erer. 13. seviye dahil olmak üzere yalnızca 13. seviyeye kadar olan Liderlik araştırmasının, oyuncu 23. mertebeye ulaşana dek Liderlik ağacında gösterildiğini lütfen unutmayın. Oyuncu 23. mertebeye(Veliaht Prens) eriştikten sonra yapılabilecek Liderlik araştırmaları ve her bir ek Liderlik araştırması kademesinin tamamlanabilmesi için gerekli ilgili Veliaht Prens mertebesi gösterilir.

Kumandanlar[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Captains.png Bu araştırma; köy satın almak, zapt etmek veya yıklmak için Kumandan oluşturmanızı sağlar. Araştırmaya 1. seviye Liderlik araştırması yapıldıktan sonra 12. mertebede başlanabilir.

Taktik[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Spacer.png Tactics.png Bu araştırma kumandanlar tarafından ekstra Taktiklerin kullanılabilmesini sağlar. Daha fazla ayrıntı için lütfen Kumandanlar bölümüne bakın.

Lojistik[düzenle | kaynağı değiştir]

Research ComesFrom.jpg Spacer.png Spacer.png Logistics.png Lojistik kumandanlı orduların Dünya Haritası üzerindeki hareket hızını arttırır. Bu araştırma 12. Mertebe'de başlatılabilir.