Altıncı Çağ

Stronghold Kingdoms Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Altıncı Çağ’a Hoşgeldiniz!

Sixth Age.png

Altıncı Çağ (Çağ VI) hızda değişiklik, haritada bolca silah ve birlik askere alma masraflarında düşüşü beraberinde getiriyor!

Heyecan verici bir döneme giriyoruz, Beyim! Gücünüz, azminiz ve açıkgözlülüğünüz karşılaşacağınız zorluklarda size oldukça yardımcı olacaktır. Altıncı Çağ geldi ve getirdiği değişikler dünyaya yeni bir strateji ve zorluk katmanı ekliyor!

Bu yeni çağda imparatorluğunuzu şekillendirirken müttefiklerinizi yakında ve gözünüzü açık tutmanız gerekiyor. Bu dünya artık silahların bol, diplomasinin kısıtlı ve saldırıların çok hızlı olduğu bir yer, yani tetikte olun! Dünya Son Çağ’a hazırlanırken eski düşmanlarınız ve yeni rakipleriniz ortaya çıkabilir…

Oyun İçi Değişiklikler[düzenle | kaynağı değiştir]

Yeni kurallar devreye girdi:

 1. Başkentlerde birlik askere alma ücreti yarıya indirildi.
 2. Ordu ve keşif erleri için hareket hızı Birinci Çağdakinin dört katı olacak şekilde artırıldı.
 3. Keşiş hareket hızı iki katına çıkarıldı.
 4. Silahlar artık zulalarda bulunabilir.
 5. Silahlar artık pazarlarda tekrar alınıp satılabilir.
 6. Bir ihtilaf en fazla 10 oyuncu içerebilir.
 7. Her bir Şan Turu'nu kazanabilmek için 1 milyon Şan Puanı gereklidir.

Not: Lütfen yukarıda bahsedilenler dışında kalan "tüm" oyun dünyası özelliklerinin altıncı çağın başladığı andaki gibi kalacağını unutmayın. Oyuncular köylerini, araştırmalarını, kartlarını, puanlarını ve benzeri özellikleri koruyacaktır. Her çağ dönüşümünde olduğu gibi, Altıncı Çağ'ın başında tüm İhtilaflar ve Haneler sıfırlandı. Başkent forumları temizlendi ve tüm oyuncular seçildikleri pozisyonlardan çıkarıldı.

Kahramanlar Salonu[düzenle | kaynağı değiştir]

Galip Hane üyelerinin adları (Şan yarışı sonunda) strongholdkingdoms.com adresinde görüntülenebilen Kahramanlar Salonuna kaydedilecektir. Bu işlevin amacı zoru başaran ve rakiplerini yenerek Şan Yarışı'nda kalan tek hane olmayı başaran oyuncuları, ihtilafları ve haneleri kaydetmektir.

İhtilaf liderlerinin ve memurlarının adları, armalı kalkanları ve ihtilafları sayfanın üstünde öne çıkarılırken, Hane Mareşali'ne özel bir uygulama yapılır. Diğer tüm oyuncular ihtilafa göre aşağıda listelenir.

Ağza alınması uygun olmayan ada sahip olan galip hane üyelerinin isimlerinin sansürleneceğini veya adlarının değiştirileceğini unutmayın.

Beşinci Çağın Kazananları[düzenle | kaynağı değiştir]

Beşinci Çağın son turunda kazanan hanenin üyeleri Altıncı Çağ başlarken şu hediyelere sahip olacaklar:

 1. 6 x Görev Çarkı
 2. 1 x Ultra Karışık Kart Paketi
 3. 5 x Süper Karışık Kart Paketi
 4. 10 x Karışık Kart Paketi